auto foto orientesanas39

Reģistrācija uz pasākumu


0

Dalībnieku atsauksmes Visas atsauksmes »

(Sakārtotas no jaunākās uz vecāko)

Ierakstīt jaunu atsauksmi »»

Linda, "Jautrie braucēji" #25 pirms 2 dienām
Agrs rīts. Laikapstākļi - vienā vārdā "burvīgi". Līst un tādu laiku sola visu dienu. Esam palikuši bez viena komandas biedra, kuru aizvieto viens no jaunākajiem ģimenes locekļiem. Starts un aidā... Noskaņojums - kaujiniecisks. Sajūta tāda, ka šoreiz varēsim labāk nekā citas reizes. Kārtējo reizi bija prieks, ka varam palīdzēt kādam, kuram tas patiešām nepieciešams. Meitenes (sociālās mājas darbinieces) vēlā pēcousdienā bija tik pateicīgas, ka likās mēs esam pirmie. Apbrīnojami. Un šīs tālās purva takas. Vispirms jau tālais ceļš uz tām, pēc tam tālais skrējiens pa slapjiem dēļiem, uz kuriem kājas slīdēja uz katru pusi kā pīlei uz ledus. Tika izbaudīts arī purva slapjums.

Priecāsimies būt atkal kopā nākamajos startos.


******
Vikingi #86 pirms 3 dienām
Beidzot 11.06.2016.! Laika apstākļiem nav nekādas nozīmes – visu izšķir garastāvoklis un komanda! Garastāvoklis rīta cēlienā nedaudz apspiests, bet, satiekoties cīņas biedriem un ceļš uz startu maina visu – skaidrs jau tagad: diena izdevusies!!! Startējam Mazajā Ansī – jau skaidrs un neizbēgami būs slapjums no abiem galiem! Azarts, interese un kopā būšana – izšķir visu!!! Lecam un laižam!  Stūrējam pazīstamos, ne tik pazīstamos un pavisam svešos virzienos – un esam stāvā sajūsmā par piedzīvoto, jo šis pasākums vēlreiz pierāda – tik daudz mūsu pašu Latvijā skaistu, neredzētu un pat nenojaustu vietu, dabas brīnumu! It kā vēl neuzziedējušo lavandu smarža, pirtsslotu siešana un “pēriens”, skaisto sarkano stāvkarastu burvība, nēģu laipas, apslēptās pilsdrupas, viens no lielākajiem akmeņiem un…ierauj burvju virpulī un jūties apburts no burvīgā nezināmā savā Dzimtenē…Labie darbi – dāvanas, piešķir īpašu sajūtu šim pasākumam, kas nenoliedzami ir milzīgs virzītājspēks… Lietus “gāž” mati čirkojās no slapjuma – Tūjas jūras krasts zīmē MĒS ♥ BRAUCIENS… Visu izšķir oma! Paldies organizētājiem! Viss skaidrs: lecam un laižam jau atkala 13.08.2016.!!!


******
Pretējais Virziens #19 pirms 3 nedēļām
Iepriekšējā vakarā mūsu komandai bija jubilejas ballīte otrā Latvijas malā, tāpēc nakšņojām "Mazajā Ansī". Rīts iesākā ļoti jauki ar brokastīm numuriņā. Svinīgi sapucējāmies un devāmies startēt.

Brauciena sākums bija veiksmīgs. Sākām braukt slēptajam punktam labvēlīgā virzienā. Atradām kontrolpunktus, lai veiksmīgi aprēķinātu slēpto punktu jau pirmajā stundā. Atraduši kārtējo punktu pie Igaunijas robežas, konstatēkā, ka automašīna palikusi ar trīs riteņiem. Tā kā mūsu auto rezerves ritenis izskatās, ka noņemts no ķerras, tad devāmies uz servisu Valmierā. Serviss palīdzēt nevarēja, tāpēc bēdīgi zvanījām organizatorien par izstāšanos. Ar nepacietību gaidām nākamo posmu apbruņojušies ar rezerves riteņiem pareizā izmērā.


******
Jana, Slowly drifting #15 pirms 1 mēneša
1. Paldies Organizatoriem, ka šādā aukstā un lietainā laikā spēj izvilkt ārā no mājas, labprātīgi un ar prieku :)2. Liela sajūsma bija fotolapās ieraudzīt Ainažu molu, tik sen gribēts tur nonāk, bet diemžēl pat līdz Salacgrīvai nektikām :D Daudz laika patērējām Limbažu pilsdrupās (kā jau daudzi) meklējot otru KP, interesanti,ka muzeja darbinieces neko nemācēja atpazīt :) Vēl ļoooti grūti bija atrast Zaķakmeni (ja pareizi atceros nosaukumu), ilgi tika riņķots pa mazajiem ceļiem, līdz beidzot iebraucām kādā privātmājā, kur garāžiņā sastapām 2 palīgus, kuri gan jau bija sākuši svinēt sestdienu, bet izrādījās gana zinoši, tā kā akmeni veiksmīgi atradām :) esot bijušas arī smukas norādes, bet vietējie vandāļi diemžēl salauzuši. Un "visveiksmīgākais" mums bija lēmums braukt uz Pilvas purva taku :D tas diemžēl arī sanācā pēdējais KP, jo zemītes ceļš paņēma visu laiku un pakutināja nervus- izbrauksim?neizbrauksim?kurš brauks mums pakaļ? :D Izbraucām, bet nokavējām 8 min finišā :( kas diemžēl arī lika nolaisties uz stipri zemāku pozīciju.

Ieteikumi Orgiem!1)Dēļ mitruma, mums uzlīme nolidoja jau pirmajos 10km, vajadzētu lipīgo pusīti otru taisīt ;)

2) Mūsuprāt- reģions izvērsts pārāk plašs. Interesantāk būtu tā, lai labākie var visus KP izbraukt.

3) Lūdzu nākamajos posmos mazāk ietvert meža-zemes ceļus :) jo nekad nevar zināt kādi laikapstākļi un ceļš, kurš parasti pieradis varbūt pie 2 masīnām dienā, tagad sastapās ar 100 piem. :) kā arī ne visi piedalās 4x4Kopumā, neskatoties uz visiem šķēršļiem, brauciens patika.PALDIES ORGIEM! Veiksmīgi nodevām arī abus mājasdarbus, par ko liels prieks.

Noteikti piedalīsimies nākamajos posmos!

Uz tikšanos!


******
1/2 miljons #51 pirms 1 mēneša
Paldies organizatoriem par skaisto braucienu lietainajā sestdienā.

Diena izdevusies un labi pavadīts laiks.

Prieks par fantastiski noslēptajiem KP Limbažos un stipri noslēpto KP Ungurpilī, ko tā arī neizdevās atrast, un ne tikai mums vienīgajiem.

Nolēmām nepārspēt sevi matemātikā un atcēlām slēptā punkta meklēšanu ceļa posmā Limbaži - Tūja.

Ļoti interesants bija papildus uzdevums, sameklēt pēc iespējas vairāk bāku orientēšanās kartes robežās, kas manuprāt arī mums izdevās lieliski. Vēl interesantāk šķita lietainajā sestdienā no akmeņiem salikt vārdus par godu Braucienam, ko mums izdevās uzmeistarot Igaunijas pusē- foto izdevās brīnišķīgs un ar visu uzdevumā prasīto. Bija prieks kaut uz īsu brīdi paviesoties Igauņu zemē.

Liels izaicinājums šķiet mūs gaida augustā, kad atkal brauksim uz kaimiņzemē!


******
Rutkomoni #65 pirms 1 mēneša
Otrās sacensības mūsu vēsturē. Šoreiz mazliet mainīts dalībnieku sastāvs - es, brālis, māsa un dēlēns. Mazliet gan negaidījām tādus laikapstākļus. Nebijām tiem sagatavojušies. Bija auksts, taču bijām apņēmības pilni kaut ko parādīt. Taču jau ar pašu sākumu kavējāmies un neizvēlējāmies pareizo maršrutu. Tiesa, jāteic ka šo apjukumu radīja tas, ka starta/finiša punkts nebija tīri attēlots kartē. Tik sasodīti slikti ceļi. Bet arī tas bija jāizbauda. Tagad vismaz zināsim, ka šis gals ir pārbagāts ar purviem un sliktu granteni. Pirmā Lielķibele gadījās Ainažos, kad nekādi neizdevās atrast vienu no punktiem. Šāda pat problēma bija vēl citām 10 ekipāžām. Lai nu kā, varējām tak braukt prom, nevis 30min patērēt punkta meklēšanā. Ok, tas būtu nokārtots. Tālāk nāca vēl jautrākas lietas. Piemēram - gāzes izbeigšanās faktors. Cerējām, ka Ainažos būs kur ieliet - nekā. Braucām lejpus uz Salacgrīvu. Ielējām degvielu, domājām ko darīt, jo šī faktora dēļ stunda bija aizgājusi pa pieskari. Steidzami pārplānojām maršrutu. Atradām izdevīgāko variantu un centāmies to realizēt. Pēc vaboles nodošanas meža muzejā, ātri uz jūru un tad uz Limbažu medībām. Medības risinājās veikli. Tad devāmies uz pansionātu. Tur mūs sagaidīja jauka nama māte. Tiešām milzīgs prieks, ka arī šoreiz varējām vientuļajiem cilvēciņiem palīdzēt. Lai nu kā - paspēt laikā neizdevās finišēt. Labi vien, ka ir Subārs, un pat pa brūnajiem ceļiem izdodas pabraukt, pat pa šādu žļurgu, savādāk būtu DSQ. Uz nākamo reizi būsim gudrāki. Tiekamies Munameģī!


******
Kaspars, Avantūristi #45 pirms 1 mēneša
Izbraucot neliela aizķeršanās, taču nekas būtisks, un to ka laikapstākļi, iespējams, nebūs tie labākie, saprotam tikai ceļā. Taču vai tas spēs mūs atturēt no dalības - protams nē. Noklausāmies obligāto, noskaidrojam neskaidrības un ņemot vērā patīkami lielo komandu skaitu, starts nav nemaz tik agri. Tā kārtīgi izjust "dabu" dabūjam jūras malā - veidojot uzrakstu, nedaudz pārsteidz arī slidenā mālu josla krastā. Protams būtu jau gribējies savākt vairāk punktus, taču kārtīgi novērtējuši nepieciešamo laiku atpakaļceļam, piebraucām tikai tur kur varējām paspēt. Kā pēc tam spriedām, būtu varējuši pamēģināt veiksmi arī slēptā punkta meklēšanā, taču par to noteikti vairāk piedomāsim nākamreiz. Paldies, patika!


******
IELEJ MAN BIŠU #111 pirms 1 mēneša
Nu, tad nu, bišu otrais iznāciens ir beidzies. Bišu sastāvs nedaudz pamainījies, bet ar bitēm taču nekad nevar neko zināt. Izbraucot no Rīgas vēl naivi cerējām, ka laiks drusku uzlabosies, bet, nekā. Laiks mūsu izturību un kopā būšanu pārbaudīja līdz pēdējai finiša minūtei. Lustīgs noskaņojums un prieks sejās dzisa ar katru nākošo kontrolpunktu, jo vējš matus purināja, lietus sitās sejā un fotoaparāta objektīvā, silti nebija - nu nemaz. Labais noskaņojums atgriezās ar smiešanos līdz asarām, jo vienu biti gandrīz pazaudējām mežā....

Kopumā esam apmierinātas - labos darbiņus padarījušas, interesantas vietas apskatījušas. Purvos iebrauksim, nu, drusku labākos laika apstākļos.

Uz tikšanos nākošajā braucienā!!!!!!!!!!!!


******
Alises #2 pirms 1 mēneša
Spītējot negantajam laikam, cēlāmies un devāmies Mazā Anša virzienā, jo mūs nekas nevar atturēt piedalīties brauciens.lv rīkotajos pasākumos. Arī lietus ne! :)

Citi šādā laikā sēž mājas un par ārā iešanu pat nav mazākās domas, bet, tiekot līdz starta vietai, secinajām, ka ar mūsu tautu viss ir vislabākajā kārtībā, esam aktīvi un iepazīt griboši, kas mūs visus ļoti iepriecināja, jo dalībnieku skaits šādam laikam bija tiešām liels. Malači, cīņu biedri! :)

Šoreiz gan mums gāja kā gāja, meklējām to, kā uzdevumu lapās nemaz nebija, centāmies izprast organizatoru loģiku, liekot kartē "staigājošos" cilvēciņus, kā rezultātā zaudējām lieki laiku. Sirdi silda tas, ka tomēr sapratām, ka šoreiz mūs nepievīla pašu kļūdas tik daudz, bet gan šis tas paslīdēja garām arī organizatoriem, lai vai kā, tas viss ir dzīves sīkums, jo šie pasākumi vienmēr liek smaidīt un baudīt dienu! Noteikti brauksim vēl! :)


******
Elina #64 pirms 1 mēneša
Neskatoties uz lietaino laiku, brauciens bija izdevies un bijām arī sagatavojušies godam - lietusmēteļi mugurā, gumijnieki savu iznācienu gaidīja bagāžniekā un bez tiem nebūtu iedomājami mūsu skrējieni purvainajās takās.

Sākums bija cerīgs, punkti raisījās ātri un bez liekas domāšanas, taču kā parasti vidū nolēmām uztaisīt raksturīgo short cut pa pielijušiem lauku ceļiem. Tas prasīja daudz laika, uz norādīto punktu tā arī neaizbraucām, jo šoferītis atcerējās, ka tur ceļš vēl trakāks. Tā jau pateicoties meistarīgajai braukšanai iztikām bez traktora :)

Žēl, ka visur nepaspējām, sevišķi uz lavandas laukiem, bet prieks, ka paspējām nogādāt abus mājasdarbus un iepriecināt kādu sirsniņu.

Ar nepacietību gaidam nākamo posmu!


******
Lielais un Mazais #70 pirms 1 mēneša
Jāsaka daudz labi vārdi savai komandai, un organizatoriem.

Lai arī šoreiz startējām nepilnā sastāvā, komandas saliedētība un entuziasms visas dienas garumā deva iespēju kontrollaikā apceļot ne mazums skaistu vietu. Par spīti laikapstākļiem atradām gan papilduzdevuma bākas un salikām no akmeņiem “braucienu”, gan paviesojāmies “labo darbu” un Lillas Lavender kontrolpunktos. Galvenais moto – turēt spriedzi līdz finišam.

Organizatoriem paldies par kreativitāti un izdomu. Mājas darbs bija lielisks.Brauciena nagla – bilde ar 1925.gadā celto bāku Ainažos pie vecās piestātnes - ar ķeblīti signāla lukturu vietā. Nofotografējām, pasmējāmies un, uzskatīdami par putnu vērošanas torni, izdzēsām.

Iečekojot rezultātu tabulu - Ak šie 200 punkti! :) Ai ai ai :)Vēlot veiksmi visām komandām,Lielais un Mazais


******
Ilze, Bebri brauc #13 pirms 1 mēneša
Zem šāda nosaukuma šis bija mūsu komandas otrais brauciens. Gandrīz visiem jau bija bijušas iepriekšējas gaitas citās komandās. Nebijām paredzējuši, ka būs tik slapjš un tik daudz jāskrien! Bet tas bija riktīgi labi! Paveicās, ka daļa purva laipu svaigi atjaunotas un nebija tik slidenas kā varētu gaidīt.

Braukšanas virziens pēc uzdevumu lapas izlasīšanas kļuva skaidrs uzreiz, bet, diemžēl, smalkie slēptā punkta aprēķini tā arī nenoderēja, jo neizdevās sastapt ne kontrolpunktu ar jumtiņu, ne hieroglifu :(((

Ķurmjraga bākas meklējumi mazliet ieilga, bet toties bijām tik tuvu jūrai (pie tam pilnai ar akmeņiem), ka ātri ieguvām savu mīlestības apliecinājumu Braucienam. Nav ļaunuma, bez labuma!

Patika gan pirtsslotas siešana, gan puzles likšana. Aizkustinoša bija tikšanās ar pansionāta „Pērle” pārstāvi, atdodot sarūpētās dāvanas. Par zirgu žēl, ka tā sapriecājāmies, zīmi ieraugot, ka fonam uzmanību nepievērsām.....

Nu ļoti jau gribas uz Munameģi!


******
Skonto City Road #84 pirms 1 mēneša
Ar milzīgu nepacietību gaidām nākamo braucienu un papildus radītās emocijas, piedzīvojumus un vienkārši lieliski pavadītu laiku kopā ar saviem draugiem, kolēģiem!

Komandai šis bija jau otrais brauciens, kur tika jau iepriekš mēģināts izplānot stratēģiju un sasniegt rezultātu, ar kuru varētu palepoties. Bet nu rezultāts sanāca, kāds sanāca:)! Daudz laika notērējām meklējot zaķakmeni Tūjā, kurš turpat bija, bet tai pat laikā nekur nebija atrodams. Turpat Tūjā satikām kādu atsaucīgu vietējo, kurš bija tik laipns un bija gatavs aizvest mūs līdz Ķurmraga bākai, pa ceļam piestājot papildus divās liekās pieturvietās pie savām vietējām kundēm:) Bet bāka bija tā vērta, lai to tik ilgi meklētu.

Un papildus vēl īpašie:) laikapstākļi, kuri piedeva visam pasākumam papildus sajūtas.

Vienkārši neaizmirstams brauciens!!!


******
Aaaa-Uuuu #91 pirms 1 mēneša
Kad nu viss liekais no un mašīnas diskiem ir atkasīts un ritošā daļa gandrīz sastājusies paredzētajās vietās - pāris vārdi par brauciens.lv.Mums Tas bija jau otro reizi!

Sasmēlušies pieredzi, pārtiku un gumijniekus sestdienas slapjajā rītā devāmies pie Mazā Anša. Protams, pa ceļam iemācoties visu pieturu nosaukumus:) Starta gaidās, kārtīgi apēdām pusi no līdzpaņemtās pārtikas, lai vieglāka mašīna un īsi pirms divpadsmitiem - aiziet!

Ātri sapuzļojām, sabildējām Limbažus, vienojāmies, ka matemātikā neesam pietiekoši līmenī. Laidām uz bākām, sākumā pa kreisi! Nu nevajadzēja pa kreisi! Tur, gandrīz pasaules galā, bija tikai "ķieģelis" un vientuļš traktorists, kurš bija samērā izbrīnīts par mūsu vēlmēm redzēt jūru un bāku.

Godīgi pavadījuši minūtes divdesmit tur-kaut kur, vienojāmies turpmāk ciešāk turēties pie maršruta!

Neieslīgstot sīkumos, arī turpmākajās stundās pie mums mašīnā ik pa brīdim ierausās Ivans Susaņins. Un spriežot pēc pārējo dalībnieku komentāriem viņš bija gandrīz visur!

Paldies Elmāram un komandai par šādu kolorītu personību piesaisti pasākumam.

Ar nepacietību gaidīsim jaunus pārsteigumus Augustā!


******
Mairis, Zvērīgie airētāji #99 pirms 1 mēneša
Saletsas posms tiešām izvērsās samērā ekstrēmi slapjš, jo gandrīz nepārtraukti LOB-istiem un arī mums kompāniju sastādīja “lietus & lietus @ lietus”.Arī punkti šoreiz lasījās kaut kā slapji negribīgi. Lillas, tad Limbaži, kur to otro KP pilsdrupās tā arī neatradām (nez vai vispār bija, jo zinu, ka neatradēji mēs nebijām vienīgie). Seko labo darbu KP pansionātā “Pērle” un tad tālāk virzāmies uz ziemeļpusi. Lietus & lietus @ lietus, protams, turpinās, un pēc skrējiena pa purva mežu pēc 250 punktiem Purezerā nebija vairs nevienas sausas vīles. Sarkanās klintis, tad, kā jau rakstīts – ar vienu aci ielūkojamies Igauņzemē, un atpakaļ uz Ainažiem. Pēc KP Salacgrīvā ir sajūta, ka nu punkti lasās kaut kā raitāk. Varbūt tāpēc, ka lietus & lietus @ lietus uz brīdi ir pierimis.Ir veiksmīgi pieveikti arī Salacgrīvas KP un ir doma “paņemt” arī atlikušos KP šajā reģionā + bākas Vitrupē un Tūjā, un tad arī caur Limbažiem uz finiša pusi.Mums ir atlikušas divarpus stundas un apņēmības pilni izbraucam no Salacgrīvas. Pa grants ceļu esam nobraukuši jau kādus 5 km, kad vienā līkumā Mersis aizdomīgi saslīd. Raujam malā un skatāmies kas vainas vāģītim, jo braucām, kā ierasts un neko aizdomīgu nemanījām.Patiesība izrādās skarba – abām riepām labajā pusē ir “mīkstais” dēļ 2-3 cm gariem plēstiem caurumiem. Un tā kā rezerves ritenis ir tikai viens, mums jāsamierinās ar faktu, ka mums šis LOB Saletsas posma brauciens ir beidzies nefinišējot. Jāatzīst, ka nu aktuāls kļuva jautājums par to kā nokļūt atpakaļ mājās.Ar vienu “mīksto” lēnām ripinot tikām atpakaļ līdz Salacgrīvas Statoilam, kur šī ceļa gaitā “mīkstais” pārtapa par “lupatu lēveros”. Statoilā nopirktās riepu remontēšanas putas tomēr dara brīnumus, un tā nu mēs ducinot uz 80-90 km/h esam mājās mazliet ātrāk nekā bijām plānojuši.

Ar prieku konstatējam, ka rezultātu neesamība šoreiz ir nieks, jo šis posms mums ir izvērties piedzīvojumiem un iespaidiem bagāts, un ko gan citu sirds var vēlēties. Brauksim atkal!Priecīgus Līgo visiem LOB-istiem un protams, arī orgiem – Elmāram, Inesei un Co. Uz tikšanos augustā Alūksnes pusē.


******
Marta, Bitīt matos! #36 pirms 1 mēneša
Šis bija mums viens no foršākajiem braucieniem - slapjās kājas piedeva tikai pasākumam 'odziņu'. Saulaina, silta diena noteikti neiespiestos atmiņā tik ļoti kā šī. Vienīgi - gumijnieki turpmāk gan būs jāiekļauj mašīnas standarta aprīkojumā.

Klasika mūsu komandai - lai cik ātri mājas darbs ir zināms, mēs to pildām pēdējā naktī- lokam papīrus, mērcējam ģipšus un skrienam pa lietu pēc tūjām, līdz, 3-jos naktī, tā īpašā puķe, gatava...,protams, šoferītis saldi guļ, nākošās dienas rezultāts atkarīgs lielā mērā no viņa možuma pakāpes.

Kontrolpunkti bija lieliski - tieši tādi kādiem jābūt. Vienīgi dotais laiks gan varētu būt vairāk, jo nepaguvām ne pagurt, ne izsalkums sajust.

Braucot atpakaļ uz Rīgu visu ceļu vēl acis neapzināti meklēja akmeņus, ceļazīmes, bākas ... un numurus pretī un aizmugurē braucošo mašīnu priekšējos stiklos.

Vairāk akmeņu mežā, neesošu kontrolpunktu, lauku ceļu, peļķu un gumijniekus nākošajā braucienā !


******
Linda, Chubchik #54 pirms 1 mēneša
Šajā reizē salasījāmies sākuma sastāvā. Atkal agra celšanās, bet tas nekas. Par spīti lietainajam laikam, mēs pavadījām lielisku dienu, kuru savādāk visticamāk pavadītu mājās uz dīvāna!Turklāt pēc brauciena bija tiik patīkami novilkt slapjos apavus!Šoreiz mums bija stratēģija vākt lielākas vērtības punktus, rezultāts mums visiem likās ļoti pozitīvs. Meklējām bākas, likām pludmalē akmeņus,skrējām pa takām un purva laipām un vācām punktus pilsētu medībās. Ainažos pirmo punktu neizdevās atrast un tāpat bija ar Ungurpili!Toties purva laipa Igaunijā likās ļoti interesanta (tur plānojam tuvākajā laikā iegriezties)!Pat nogāzies koks uz ceļa mūs nespēja aizkavēt, tas veikli tika pavilkts malā!Vienīgais, ko pamanījām šoreiz -daži punkti kartē bija iezīmēti nepareizā ceļa pusē (līdz šim to nebijām ievērojuši). Paldies par šo dienu!


******
Salaspils pirms Rīgs #87 pirms 1 mēneša
Šī bij mūsu otrā reize šajā pasākumā, un slapjākā reize. Gumijas zābaku mums nebija, un stūrmanīte pat nebij zeķes uzvilkusi, kuras Limbažos tika veiksmīgi iegādātas...galvenai lai kājas siltas :)

Mēs kā jau daudzas citas komandas arī savu numuru pazaudējām kaut kur ceļā uz Limbažiem.Limbažos daudz laika veltījām punktam pilsdrupās, ko tā arī neatradām un devāmies tālāk. Šoreiz atšķirībā no pagājušās reizes, kur neatradām pansionātu, mēs iepriecinājām "Pērles" iemītniekus un muzejā nogādājām savu darbiņu. Plāns izpildīts :))

Mums kautkādā veidā bij sanācis maršrutu izplānot tā ka lielākā daļa gāja pa zemes ceļiem, kuri bija slapji, slideni un grubuļaini kā dēļ ātrums bija tāds kāds viņš bija. Salacgrīvā sapratām ka laika mums ir cik ir un devāmies un Mazā Anša pusi...atstājot Ainažu skaisto molu citai reizei.

Finišējām laicīgi un ar smaidu uz lūpām par atkal labi pavadīto pasākumu.

Tiekamies nākamajā posmā :))


******
Ar mani #48 pirms 1 mēneša
Šī noteikti nebija mūsu laimīgā diena, jo vadātājs piemetās jau pirmajos kontrolpunktos,kuru meklējumos pazaudējām daudz dārgā laika. Piebraucot Ungurpilij un pamanot citu komandu dalībnieku sejās neizpratni,kur tad rodams KP,padomu vaicājam vietējiem, taču atbildi nesaņēmām,toties ieguvām informāciju par citu KP atrašanās vietu. Kā vēlāk izrādījās,Ungurpils KP nav bijis fotolapās. Toties gandarījums, ka kaut nedaudz esam atbalstījuši pansionātu Pērles ar tās iemītniekiem tik nepieciešamajām lietām.

Lai gan šis brauciens nevedās gludi, tomēr vēlme piedalīties nakamajā posmā nav zudusi.

P.S.Ceram,ka turpmāk orgi būs padomājuši arī par ceļiem, kuri būtu izbraucami ne vien 4X4, bet arī mašīnām parastajām, nebažījoties tās sabojāt.


******
CO2 #71 pirms 1 mēneša
Mūsu komandai "Saletsa" šķita viegls brauciens. Bija bauda paļauties uz stūrmaņa precīzajiem norādījumiem - visus objektus atradām, izņemot nebija "pielecis", sapulcē teiktais, ka varbūt dažreiz vajag mest mieru meklēšanai. Tā nu Ungurpilī par ilgu centāmies! Toties lepnums, ka mūsu komandas juniors ātri sazīmēja grūto punktu Limbažu pilsdrupās. Puika piedalījās pirmo reizi un tāda veiksme! Sapratis, ka lieta padodas, nu ir gatavs nākamajam braucienam uz Munameģi! Savukārt, mazajai divgadniecei atļāvāmies ziedot laiku Ķirbižu meža muzejā - gandrīz dzīvie zvēriņi mums ļoti patika. Nu skaidrs, ka varam vest uz lielo Dabas muzeju Rīgā! Paldies sirsnīgajai darbiniecei par stāstiem un entuziasmu! Ņemam līdzi bērnus, jo ar viņiem ir jautri un izdodas! Tikai obligāti piesprādzējam!


******
Klejotāji #34 pirms 1 mēneša
Uh, kas par laiciņu! Kad saimnieks nedzen suni ārā, mēs dodamies punktu meklējumos.Likās, ka braucam daudz maz loģiski, bet kur palika laiks un punkti, nesapratām. Ir labāk kā iepriekšējās reizes, bet varētu būt vēl labāk. Limbažu pilsdrupas - ideāli nomaskējies punkts lika apdomāt versiju par tā nemeklēšnu. Ungurpils - skaists skats un patērēts laiks! Dažas vietas, kur kartēs bija nepareizā pusē ielikts punkts. Tomēr zīme ar zirgu nebija pareizā! Un besis dienas beigās, ka jābrauc garām mājām uz finišu. Ķirbižu meža muzejs švaks ar telpām, bet pievienotā vērtība ir tā darbinieki. Lai viņiem veicas! Pansionāts "Pērles" - prieks, ka nesam prieku!

Lai Munameģis mūs sagaida ar sauli, siltumu un interesantiem foto punktiem!


******
Signe, Zaļie eži #03 pirms 1 mēneša
Slapjums un aukstums. Mašīnas termometrs tā arī nepakāpās virs 7 grādiem un dienas lielāko daļu spītīgi rādīja 6,5. Šķiet mums visiem četriem rīta agrumā bija doma palikt gultās un sapņot tālāk. Tomēr cerībā, ka lietus pāries, devāmies ceļā. Gumijas zābakus atstājām mājās, jo, vai tad būs tik traki? Labi, ka vēl otru pāri čības paņēmām līdzi. Sākām spoži - sajaucām ceļus Rubenē.Turpinājām tikpat lieliski - pusstundu skraidot pa pilsdrupām un tā arī meklēto atstājot citai reizei. Mēs nekad nelienam iekšā purvos, bet šoreiz, it kā slapjuma būtu par maz, lielā vienprātībā nolēmām, ka punkti taču svarīgi! Braucot tālāk, mašīna sāka dīvaini vibrēt un sapratām, ka šoreiz nu nekādā gadījumā soda punktus par ātruma pārsniegšanu nedabūsim, jo bijām spiesti braukt ļoti lēnām. Vēlāk servisā tika izpūsti vairāki kilogrami ar granti, māliem un vēl sazin ko. Neskatoties ne uz ko, finišā smaidījām. Tiešām prieks par pavadīto dienu, labajiem darbiem, mazajām Latvijas pērlēm - Limbaži, Salacgrīva, Staicele!


******
VILKASTI #62 pirms 1 mēneša
Slapjām kājām un vēja izpūsti, bet laimīgi! Diena paskrēja tik ātri. Mūsu komandas nummuriņu logā pazaudējām jau pie kāda otrā kontrolpunkta, laikam kaut kur aizskaloja. Gandarījums, ka šajā braucienā tikām galā ar papildus uzdevumiem - meklējām akmeņus Vitrupē pie jūras un salikām uzrakstu, sanāca diezgan garš un tad vēl foto ietilpināt visus komandas dalībniekus... kad jau jozām atpakaļ uz mašīnu, radās jautājums - Bet vai jūra ir fotogrāfijā? Fuu!! Ir gan pašā bildes stūrītī arī jūra! Bākas arī dažas dabūjām - uh kāds gandarījums!

Liels prieks par saimniekiem Lillās un lavandu laukiem - mājās palicēji tiks pie mazām dāvaniņām!!!

Sirsnīgi sveicieni pansionāta Pērle iemītniekiem un Ķirbižu meža muzeja saimniecei, kura smējās, ka būšot Holivudas zvaigzne pēc tādas bildēšanās visas dienas garumā!

Uz tikšanos Munameģī augustā!!!


******
Mēs un auto #47 pirms 1 mēneša
Un tā – slapjākais un škiet, ka arī grūtākais no mūsu līdz šīm izbaudītajiem braucieniem ir aiz muguras. Izjūtas , kā vienmēr pēc LOB, pašas pozitīvākās – esam gan sev, gan citiem prieku nesuši!

Gribas pievienoties daudzu atsauksmju rakstītāju teiktajam – super kontrolpunkts Limbažu pilsdrupās! Tiešām – lai vairāķ tādu “ āķīšu”, kas liek kārtīgi patrenēt acu vērīgumu. Un prieks, ka meklēto mums veiksmīgi izdevās atrast ( par ko jāteic lielum lielais paldies mūsu šoferītei, kura šajā kontrolpunktā arī izdomāja izlocīt “ kājas”).

Toties ar kontrolpunkta meklējumiem Purezera takā gan sanāca misēklis. Rūpīgii zem kājām esošos dubļus un slidenās saknes pētot, īstajai info plāksnei paskrējām garām un finālā,šķiet, iepazinām ne tikai visu taku, bet gandrīz visu ezera perimetru. Sapratām, ka nav kaut kas pareizi – diez vai orgi būtu izlēmušī kontrolpunkta meklējumus papildināt ar minimaratona distanci – un steidzām atpakaļ. Un te nu arī nost no takas priežu briksnājā ieraudzijām meklēto. Tagad pilnīgi skaidri zinām, kas ir un kur aug purva priedes

Paldies Orgiem par fiziskām aktivitātēm, emocijām un interesantu vietu jaunatklājumiem piepildito dienu un un uz tikšanos augustā!


******
merida.lv #57 pirms 1 mēneša
Autofotoorientēšanās ir bīstama – tā rada ATKARĪBU – ļoti lielu!!! J Tai nespēj traucēt pat nepiemērotie laika apstākļi. Būtu taču ļoti ērti sēdēt dīvānā ar siltu tējas krūzi rokās un pa logu vērot lietus grabināšanos. Bet mūsu komanda ir neglābjami saslimusi J ar šo interesanto brīvā laika pavadīšanas veidu. Paldies organizatoriem par šo iespēju.Patika Dzirnavu pirtiņā praktiskā nodarbība ar pirtsslotas siešanu un bildēšanos pie kubula. Laikaapstākļi tā vien vedināja uz pirtslāvu... J ...Un lavandu Lillās lillā puzle... Saudzējām kājas un purvā nebridām. Un ceļi... kādi jau mums tie zemes ceļi ir, lai nonāktu pie nākamā KP... salijuši dubļaini, izbraucami ar spēju pierunāt šoferīti stūrēt pa taisnāko ceļu... Interesanti izvērtās Ungurpils pazudušā KP ... meklējumi, tika iesaistīti arī vietējie iedzīvotāji. Daudzas komandas izmisīgi skraidīja šurpu turpu, meklēdami to, nezin ko :DNeviltots prieks un paldies foršajām komandām par savstarpēju izpalīdzēšanu KP meklējumos. Tas rada vienotības sajūtu.

Un kā tad bez komandas un draugu kopīga pēcāfterīša ar frikadeļu zupas baudīšanu, sildīšanās ar karstu ingvera citronu tēju, lai drūmo padebesi aizbaidītu.Uz tikšanos nākamajā posmā!


******
Resnie Putni #80 pirms 1 mēneša
Komandas Resnie Putni otrais orientēšanās brauciens bij pilns ar pārbaudījumiem un jautrību! Sākums sastresoja, pirmajā KP viss jau sabildēts, brauksim, te pēkšņi fotoaparāts vairs nestrādā!! Labi, ka tas notika sākumā un lab, ka līdzi vēl viens aparāts, tad nu atkal cita lavandu puzle jāsaliek, atkal 5 min intervāls un aiziet tālāk! Kaut kā tā paskrējām garām visām akmeņainajām pludmalēm, ka sapratām pēdējā iespēja ir igauņu jūras malā salikt akmens uzrakstu. Ceļš līdz jūrai tāls, vējš un lietus traucē, aizejam, bet tur pludmale bez akmeņiem, ne olīša! Un tad atcerējos, ka lasot uzdevumus Ansī, tieši vēl visiem noteicu, vai visā pludmales garumā ir akmeņi, re ku tepat stāvvietā maisiņā jāpielasa, tā nosmējām un nepaņēmām. Eh, kā būtu noderējuši! Tad nu braucām atpakaļ uz Ainažiem, ceļa malā salasījām akmentiņus un gājām meklēt izeju uz jūru, arī tur bij bezakmeņu pludmale :D Purvāju apmeklējumus izslēdzām, tieši tad abi mazie bērni aizmiga, tāpēc braucām, kur bija tuvākie punkti, visus atrast neizdevās un nebijām ar tik acīgi, arī lietus traucēja saskatīt pareizo zirga ceļazīmi! Tā nu tās astoņas stundas paskrēja nemanot, ne noguruma, ne izsalkuma, laikam jau aizrautība, prieks un azarts notur cilvēku prieciņā, vienalga kādos laika apstākļos!!! Un esam gandarīti ar rezultātu, savākt 16149 punktus tik ekstrēmos apstākļos mums bij liels izaicinājums! Daudzas vietas nebija redzētas, akmeņu mols vien bij uhhhhtīiii!!! Uz turieni būs jābrauc vēl un pa ceļam lavandu lauki, tas jau drīz, jūlijā kad ziedēs!

Uz tikšanos, mums patika, mēs brauksim vēl! ;)


******
Marina, 7 Gulētāji #28 pirms 1 mēneša
7 Gulētāji šoreiz bija sasparojušies. Bijām gatavojušies lietum un vējam, tik es nebiju gatava tik tāliem skrējieniem...

Mana acīgā māsa Limbažu pilsdrupās atrada grūto KP, taču pa kluso to piefiksēt nesanāca. Pludmalē bija daudz smilšu un vecu alģu, bet vispār nebija akmeņu, lai sataisītu prasīto uzdevumu, nācās apskraidīt gandrīz kvadrātkilometru. Bet savu panācām. "Pērle" tika pie ziedojuma, muzejs pie eksponāta, es pie pāris zilumiem, krītot uz slapjas purva malas laipas. Bija forši pabūt sen neapmeklētās vietās, iztraukt cauri dzimtajai pilsētai, pamāt neko nesaprotošiem ceļa malā stāvošiem un pretim braucošiem konkurentiem. Jau ir piefiksēti daži punkti, kuros gribētu atgriezties jau nesteidzīgā gaisotnē :)7 Gulētāji Munameģi garām nelaidīs ;)


******
Vilnis, Laižam #43 pirms 1 mēneša
Tā tik bija slapjā diena :) Pa lietu atbraucām un pa lietu aizbraucām. Mēs, komanda "Laižam" piedalījāmies pirmo reizi un pēc neoficiālajiem rezultātiem škiet ka esam labi tikuši galā ar uzdevumiem. Gāja mums visādi - sākām ēst līdzpaņemtās maizītes un palaidām garām svarīgu krustojumu, kā rezultātā aizlaidām kādus 20 km vienā virzienā par tālu :) secinājums - rūpīgi jāseko līdzi kartei, citādi var sanākt baigā šmuce. īstenībā jau baigais skrējiens. Visi skrēja kā traki, bet vai kādam atmiņā ir palikušas vietas kur pabijām? tik skrienam un skrienam, ka tik ātrāk un vairāk. Protams mēs neatpalikām, bet tomēr gribējās pabaudīt vairāk redzētās vietas. Un pats galvenais: MUMS PATIKA UN GRIBAM VĒL!!!Tiekamies nākamajā posmā

Eva, Edīta, Kaspars un Vilnis :)


******
Ilze, Lauku draiskuļi #12 pirms 1 mēneša
Lauku draiskuļu komandas lieliskais darbs ir vainagojies ar pozitīvu rezultātu un esam par to ļoti gandarīti. Lietus, garie skrējieni un slapjās kājas, pilošie mati nespēja mūs apturēt.

Dažu brīdi mazliet nepareizi izvērtētais maršruts (mūsu baltais gulbis mūs nepievīla un izbaudījām satraucoši lieliskas meža trases, nepārkāpjot CSN) neļāva paņemt visus kartē norādītos kontrolpunktus. Bet mēs nepadevāmies un cīnijāmies līdz pat finiša taisnei.

Forši, ka varējām iepriecināt Pociema pansionāta "Pērle" ļaudis. Labie darbi vienmēr iepriecina labo darbu darītājus un ja vēl tik sasniegts pozitīvs mērķis......laime ir pilnīga.

Paldies arī par iespēju iegūt mazas iemaņas pirts slotu gatavošanā.

Uz tikšanos Munameģī.


******
Runčuks& Dāmas #32 pirms 1 mēneša
Šis bija mūsu komandas pirmais brauciens!!

Sākumā pilnībā nesapratām, kas būs jādara un kā tas viss pasākums notiksies. Toties brauciena laikā jau izstrādājām stratēģiju, kā viss jādara.

Ekipējušās ar laikapstākļiem atbilstošu apģērbu lietussmēteļi, gumijas zābaki un pats galvenais - cepures), sākām KP "medīšanu". Sajūtas, kas radās, kad esi atradis to KP, ir neizsakāmas - azarts, emocijas, prieks. SUPER!!!

Vislielākās grūtības sagādāja labi noslēptais KP Limbažu pilsdrupās, kā arī Ungurpils "neesošais" objekts :)

Interesants škīta arī bāku meklēšanas uzdevums, jo bāka Vitrupē mums labi sajauca galvu!

Visnotaļ varam teikt, ka šis būs mūsu hobijs - piedalīties autofotorallijā, jo tik aizraujošu pasākumu sen neesam piedzīvojušas.

Tiekamies nākamajā posmā!

L&E


******
Kā gribam, tā atpūšamies #81 pirms 1 mēneša
Mūsu otrais piedzīvojums ir noslēdzies.

Rezumējot visu, varam droši teikt, ka Mamma Daba pacentās, lai garlaicīgi nebūtu.

Viennozīmīgi par dienas labāko lēmumu jāuzskata atteikšanās no mūsu skaistajiem tērpiem - sarkanajiem svārkiem par labu gumijniekiem un biksēm.

Rīts sākās daudzsološi - 4 nekad-neko-nelaimēju, kas apvienojušies komandā Kā gribam, tā atpūšamies, saņēma vienu no atbalstītāju sarūpētajām dāvanu kartēm un mēs jau nopriecājāmies, ka šodien ir mūsu diena... NEBIJA.

Punkti nāca salīdzinoši grūti un ilgi, vairākas vietas pat pametām bešā, uz citiem punktiem braucām atkārtoti, jo te bijām pabraukuši garām, te nebijām aizbraukuši pietiekami tālu, un, lai noslēgums būtu vēl saldāks, nokavējām finišu, jo nebijām paredzējuši, ka pastaiga līdz purva ezeriņam būs tik gara.

Tomēr kopumā viss superīgi un vēlos teikt, ka šoreiz komandas šķita draudzīgākas nekā mūsu pirmajā braucienā pēc Tukuma pērlēm, jo īpaši jauki bija puiši ar rācijām...

Un tātad - vai mēs bijām slapji un nosaluši, noguruši un pārkarsuši? JĀ!!!

Vai mēs brauksim uz nākamo posmu??? - JĀ, JĀ, JĀ!!!! :)

Tiekamies!


******
Kitija, Kraukļi lido #59 pirms 1 mēneša
Šis brauciens bija pats grūtākais, bet tajā pašā laikā interesantākais no visiem 2016.gada posmiem. Tik ļoti žēl, ka nebija ar karsts laiks, saule un jūra.Esam guvuši atziņu: Iepriekš jāpaskatās laika prognoze, lai uzvilktu piemērotu apģērbu un paņemtu vēl pāris zeķes, apavus līdz.Šoreiz KP bija ne tikai grūtāk atrast, bet arī tālāki gabali skrienami. Visspilgtāk atmiņā palika mežs, kuram cauri izskrienot paveras skats uz ezeru. Patīkams 1.4km krosiņš ar meža svaigo smaržu, kuru Rīgā noķert neiespējami.Mums pietrūkst afterparty ar sarunām par to, kā ir braucienā gājis. Arvien vairākās komandās redzamas pazīstamas sejas, bet katram finišs savā laikā, atliek tikai pasveicināt pretim braucot. Žēl, ka tomēr nebūs 2diennieks augustā. :)


******
Čeburnatori #18 pirms 1 mēneša
Šis bija mūsu pirmais brauciens. Līdz starta vietai tikām bez problēmām, ar nelielu satraukumu sagaidījām savu startu, un devāmies meklēt KP. Šī bija arī pirmā reize, kad braucām, skatoties kartē, nevis klausoties navigatora balsī. Limbažos konstatējām, ka mūsu uzlīme ar numuru tika noskalota nost pateicoties lietum. Bet neskatoties ne uz ko turpinājām ceļu lavandas aromāta pavadībā. Laiks paskrēja nemanot, un lai gan izdevās atrast ne pārāk daudz objektu, mums izdevās tikt uz mūsu galveno mērķi - pansionātu "Pērle", un šis bija skaistākais dienas brīdis, kas vēl aizvien silda sirdi. Uz beigām jau tīri labi sāka padoties orientēties kartē un līdz finišam tikām laicīgi. Nevaram vien sagaidīt nākamo braucienu. Paldies organizatoriem!


******
Meža skudras #83 pirms 1 mēneša
Šis bija otrais posms, kurā piedalījās mūsu komanda.Šoreiz kuplākā skaitā.Piecas jautras meitenes,nodrošinājušās ar visu nepieciešamo veiksmīgam startam.Neiztika bez dažādiem misēkļiem.Mazliet kavējām ierašanos "Mazajā Ansī".Pateicoties mūsu prasmīgajam šoferim ieradāmies pēdējās minūtēs pirms pirms reģistrācijas.Viss veiksmīgi,dabūjām karti,uzlīmi,noteikumus.Gaidām startu.Startējam,pirmajā km aizlido mūsu cītīgi līmētā uzlīme ar starta nr..Nu tas pateicoties lietum.Atrodam 1.k.p.,prieks un mute smaida,neskatoties uz laika apstākļiem.Jautrība mašīnā,līdz brīdim kad tikām uz ļoti mālaina ceļa posma,un sanesa mūsu mašīnu.Viss beidzās labi pateicoties mūsu prasmīgajam šoferim.Viena otru nomierinājām un devāmies tālāk.Mūs nekas nespēja apturēt,diena bija tikai sākusies.Mūs neapturēja arī slapjais apģērbs,skrienot pa purvu takām,izbraukāties ceļi pie k.p.,neatrastie objekti-kartē atzīmētajās vietās,nedaudz nekaunīgi konkurenti.Bez tā visa brauciens nebūtu izvērties tik interesants.

Atradām lielāko daļu k.p..Visus atrastos safotografēja mūsu talantīgā fotogrāfe.Mēs pa rindai tik pozējām.Ļoti labi nostrādāja mūsu GPS meitenes.Abus mājas darbus izpildījām godam.Lai labi kalpo un noder saimniecība!Finišējām ar 2min nokavēšanos un arī mūsu fotoaparātam diena bija galā,beidzās baterija.Tas viss lika mums justies labi,kā pēc labi padarīta darba.Bijām nogurušas,bet diena aizlidoja vēja spārniem.

Paldies organizatoriem par piepildīto dienu.Par jaunatklātām vietām un objektiem.Par ieguldīto darbu šajā neatkārtojamajā pasākumā.Paldies!

TIKSIMIES AUGUSTĀ!


******
SAAB Klubs #60 pirms 1 mēneša
Saletsa mums nenāca viegli! Bijām pieteikušies jau 2 posmus atpakaļ, bet uz abiem nekādi netikām, šoreiz arī stūrmane noleca, un vietā neviens neieleca, laidām divatā ar vējiņu! Tā kā šī diena bez vienas dienas sakrita ar kāzu jubileju, uztvērām braucienu kā kāzu ceļojumu. Uz Igauniju:). Zīmīgi, ka laikapstākļi bija līdzīgi!

Laiciņš patiesībā bija kā radīts šādām izklaidēm – savādāk, iespējams, kā lielākā daļa LV iedzīvotāju būtu nosēdējuši mājās – uz ceļiem un ciemos neredzējām ne auto, ne cilvēkus. Kā nekā 7C, lietus, brāzmains vējs,- suņus tādā laikā ārā nedzen, bet mēs purvā pa slidenām laipām kontrolpunktus meklējām, dīvainīši! Slapji līdz ceļiem, labi, ka lietus jakas bija līdzi! Pateicoties ilgstošajam lietum, kas ir ļoti netipiski LOB braucieniem, daļa ceļu ar mālainu segumu slīdēja labāk kā ziemā, pie tam mēs, kā vienmēr, pāris vietās centāmies izlīst pa taisno tur, kur to bez 4x4 nedara! Bija jautri!

Atšķirībā no citiem posmiem, šoreiz zaudējām daudz laika uz garu attālumu pievārēšanu un veselu 3 meklēto KP nepaņemšanu, -2 paši neatradām, viens netika nevienam. Beigās izdevās sapīties bākās un atlikušā laika aprēķinos, finišu nokavējām sirsnīgi.

Un jā, cepuri nost dalībniekiem ar veco passātiņu – divi sirmi kungi un oma priecēja skatu ar savu apņēmību, tāpat ģimenes ar bērniem, kas visi atraduši veidu kā pavadīt brīvdienu kopā!

Sirsnīgs sveiciens Pērles iemītniekiem un lai veicas arī Meža muzejam!Kopumā jauki pavadīta diena, paldies organizatoriem!P.s. Mazais Ansis ir forši, tikai nesaprotu, kurā laikā viņi ir kļuvuši tik dārgi ar mazām porcijām? Agrāk patika tur iegriezties biežāk, jo garšīgi!Tiekās atkal kautkad!


******
Madame Taurins #44 pirms 1 mēneša
Patīkami, ka organizatori nebeidz pārsteigt. Tā arī šoreiz. Braucot uz startu, zīlējām, kādi varētu būt papildus uzdevumi. Pieturas atmetām, domājām par upēm, kuru reģionā ir gana, bet bākas… tas vismaz mūs ātri aizveda jūras virzienā. Likās, kas gan tur ko neuzradīt "mīlestību pret braucienu". A nekā :D Lietus laikā meklēt pludmalē akmeņus galīgi nebija iekāriena.

Arvien vairāk novērtējam vietējo iedzīvotāju atsaucību un palīdzību. Lai gan nēģu tačus Salacgrīvā atradām pašas, pilsētas medībām mums ļoti precīzas norādes sniedza vietējā Statoil meitenes. Pociemā atlika tikai pajautāt, kur atrodas pansionāts, un viss bija skaidrs. Stāstot, kā atrast Zaķu akmeni, vietējā kundzīte gan piebilda, ka pati savā mūžā tur tikai divas reizes bijusi. Ņemot vērā, ka atrašanās vietu viņa apzīmēja ar izteiksmīgu "čuhņa", tas arī ir saprotams :D . Vienīgi Ainažos neizdevās noskaidrot, kur tad atrodas trešā bāka, kurai, saskaņā ar informācijas avotiem, tur bija jābūt...

Šoreiz tiešām bija daudz meža un purvu taku, un ceļi uz tiem ne vienmēr bija viegli braucami. Brīžiem prātojām, ka braucienā lieti noderētu mazītiņš traktors, jo dažs zemes ceļš bija uzarts nepajokam. Taču, no otras puses, diez vai mēs mūžā dzītos skatīties daudzos dižakmeņus un purva takas, ja to nebūtu ieplānojis brauciens.lv, un jau kuro reizi pārliecināmies, cik daudz skaistu vietu ir tepat Latvijā.

Mazmazītiņa vilšanās bija viens neatrastais kontrolpunkts Limbažu pilsdrupās. Garām gājām, pat vēl apsvērām, ka būtu atbilstošs eksponāts, bet kurš mums to liedza kārtīgi apskatīt un vajadzīgo ieraudzīt? Bonusiņš organizatoriem :)

Piedzīvojumi purvos, pārdzīvojumi par un uz ceļiem, sarunas ar vietējiem, vilšanās par "neredzamiem" KP, bet pāri visam prieks un gandarījums, pat pie tiem draņķīgajiem laika apstākļiem. Somas vēl šodien smaržo pēc lavandas. ;) Uz tikšanos augustā!


******
Vēja skartie #85 pirms 1 mēneša
Nu ko, komanda "Vēja skartie" atkal devusies KP medībās. Šoreiz esam tikai četri,

bet tas mūsu sparu nemazina. Ari lietus nebaida, jo esam pagādajuši skaistus plēves

mētelīšus gan sev, gan, kas vel jo svarīgāk visiem papīra materiāliem - bildēm un

uzdevumu lapām. Kā ari vel šo to, kas pasargā no salšanas un saaukstēšanās. Starta

vietā reģistrejamies, vētraini sasveicinamies ar sen pazīstamajiem, drauzdīgajiem

konkurentiem un varam startēt...

Lai ari reģions šķiet tā kā vairāk pazīstams, nekā iepriekšejais, tomēr jasapurinās...

Pilots cītigi groza stūri, stūrmanis pēta karti un komandē, bet aizmugurē sedošie zibina

acis uz visam pusēm. Skatiens jau automatiski fiksē gan pieturvietu pirmos burtus, gan ari

pļavās klīstošos stārķus, bet, ak vai, tas vis šoreiz nav vajadzīgs... :)

Kā vienmēr gandarījumu sniedz "labo darbu" kontrolpunkts, interesants šķiet ari Ķirbižu

meža muzejs, kur paliek dzīvot mūsu samtērce. Ak, kāpēc gan ir tik maz laika, jo tā

gribas vairāk iepazīties ar muzeja eksponātiem?

Pamazām salasās kontrolpunkti... Ak dubļi, dublīši... bet ir verts tos izbrist, lai

skatītu gan dižakmeņus, kas ieslepušies mežos, gan ari Sarkanās klintis. Interesanti ka

uz Sarkanajām klintīm skrienot pat brienamie dubļi bija sarkanā krāsā.Starp citu,

Kāda brīdī mūsu šoferīte kontrolpunktu vietā sak uzlasīt no ceļa krasaino metālu, kas

beigās izradās kāda detaļa no mūsu pašu auto. Bet ja nopietni, tad liels paldies vairakām

konkurentu komandām, kas gādīgi aizrādīja, ka mūsu mašiņam kāds bleķa gabals mazliet

atkarājies apakšpusē. Pateicoties šiem aizradījumiem, izdevās ari veiksmīgi šo bleķa gabalu

ari veiksmīgi novaktēt, kad tas pavisam mēģināja no auto atdalīties kādā klusā Staiceles ieliņā.

Nu ko, kārtējais AFO rallijs nu jau aiz muguras. Daudz kas redzēts un atrasts, vēl daudz kas

neatrasts un prasās izzināt. Paldies rallija veidotājiem par izdomu un izturību kārtejo posmu

veidojot!!! Un uz tikšanos nākamajos posmos!!!


******
Lieliskais 4×4nieks #10 pirms 1 mēneša
Nu ko lai saka,šis brauciens bija skarbs 😇 Mūsu komandu šoreiz piemeklēja neveiksme pēc neveiksmes. Bet tas mūs neapturēs noteikti piedalīties nākošajā posmā. Protams izplūkušies savā starpā,salijuši un nedaudz satraumējušies, mēs iekļāvāmies laikā un vismaz par to soda punktus nedabūsim. Bet visādi citādi bija raibi. Šoreiz laikam ļoti paļāvāmies ļoti uz to, ka esam savā pusē un daudzas bildes atpazinām. Bet rezultātā uz to nedrīkst noteikti paļauties, jo tas arī bija tas kas mūs pa lielam iegāza. 😑 Bet esam atkal guvuši pieredzi. Ļoti skaistas vietas,neredzētas atklājām, ko nezinājām dzivojot šai pusē. Katrā ziņa beigās jau vis bija pozitīvi un jauki. Bet nu šis bija grūtākais posms no visiem četriem. Tiekamies munameģī 😉


******
FOTO-DEJA #93 pirms 1 mēneša
Nu aiz muguras ir arī mūsu ceturtais brauciens.Kā jau iepriekšējie,arī šis mums deva jaunu pieredzi un daudz pozitīvu emociju.Esam gatavi doties nākamājā piedzīvoumā!Kad tad,ja ne...jaunībā!!!:) Esam atkal guvuši vairākas atziņas.Vairāk jāizvērtē savas spējas un joprojām neesam iemācījušies samierināties ar to,ka ne viss sanāk kā plānots.Turpinām krāt pieredzi un iepazīt jaunas vietas.Šoreiz laiks mūs nelutināja,bet tas nemazināja azartu,meklējot KP.Kā teicis kāds gudrais "Nav slikta laika ir tikai nepiemērots apģērbs!" Joprojām lielāko gandarījumu sniedz labdarības akcijas un doma,ka esam paveikuši ko labu ne tikai savā labā,bet arī citu. Visspilgtākās emocijas un visvairāk atmiņā paliks Ainažu akmeņainais mols.Tas bija kas unikāls.Nevarēja ne prātā ienākt,ka kas tāds atrodams te pat mūsu mīļajā zemītē.Paldies organizatoriem,kas spēj mūs aizvadīt līdz kam tādam.

Paldies un uz tikšanos!


******
Linda, Jautrie braucēji #88 pirms 2 mēnešiem
Kārtējais agrais rīts un burvīgs noskaņojums, lai atkal varētu laisties ceļā un gūt jaunus iespaidus. Šoreiz visgrūtākais bija mājas darbs par Sprīdīti. Izdomāt kā viņu uztaisīt, nācās pāris dienas palauzt galvu. Liels prieks, ka atkal kārtējo reizi varējām palīdzēt cilvēkiem, kuriem tiešām šī mūsu palīdzība ir nepieciešama. Prieks, ka viņi arī piedalījās autoplūsmas organizēšanā. Neticējām, ka tiešām būs noorganizēta policija finišā, bet jau pa dienu caurbraucot finišam, kad tika meklēts kāds no punktiem, sastapām policiju, kas bija gatava sagaidīt brauciens.lv dalībniekus.

Organizatoriem varam novēlēt neapstāties pie iesāktā, lai neaptrūkstās idejas, esam katru reizi gatavi palīdzēt kādam, kam tas nepieciešams un uz tikšanos nākamajos posmos.


******
Juris,vikingi #53 pirms 2 mēnešiem
Ak šī agrā celšanās pēc garas darba nedēļas + pussnakts negulēta, jo mājas darba Sprīdītis ar tak jākrāso un līdz “Serpentīnam” traki tālu jābrauc no Bauskas novada...:) “Vikingi” šoreiz trijatā - pavisam nebijušā sastāvā, turklāt šādā vērnīgā pasākumā no visiem piedalījies vien pilots - dodas ceļā apņēmības pilni piedalīties un pavisam noteikti jauki, aktīvi pavadīt nedēļas nogali. Nu ko lai saka – tās tas arī bija  viss sākās tik daudzsološi – izpētījuši karti un izvēlējušies šķietami par labāko esam maršrurtu, dodamies ceļā! EU stop, lecam laukā - fotoāparāts klik klik un azarts plūst pāri malām – lecam iekš tā kuģa un airējam uz nākamo KP.

Un še Tev neraža - turbīna kirdikt ! Apstājāmies pieturā Rauna, kad no “Brauciena” jau pirmie burti savākti – cik žēl! 

Tomēr neskatoties ne uz ko – pozitīvās emocijas pasākumā ņem virsroku, jo īpašs PALDIES komandai, kurai pateicoties Džūkstes muzejs kļuva bagātāks un starp citiem uzņēma arī mūsu Sprīdīti un tikpat īpašs Tukuma novada iedzīvortājiem, kuri ne reizi vien piestāja un piedāvāja palīdzīību.

Un protams paldies organizātoriem par pasākumu un iespēju tajā piedalīties.

Tiekamies nākamajā posmā ! 


******
Resnie putni #109 pirms 2 mēnešiem
Liels Paldies organizatoriem un komandai! Startējām pirmo reizi un esam azartā, brauksim vēl un vēl. Un paldies, ka radāt iespēju redzēt daudz jaunu vietu un pavadīt laiku citādi!

Tā kā neviens no mums nebija nekad pat mēģinājis orientēties, tad mūsu sākuma mērķis bija tikt vismaz pirmajā 100 :D To nu esam izpildījuši, tad nu liksim tik augstākus mērķus!

Prieks un azarts bija visai komandai, arī 5-gadīgajai meitai patika un vēl tagad prasa, kad brauksim atkal! Intensīva laika pavadīšana, tās astoņas stundas paskrēja nemanot un kartē palika neapbraukāti vēl tik daudz punktu. Liels prieks, ka tomēr atradām trīs stārķus (vienu gan nācās atstāt aizkadrā), toties pieturas atrast visas nesanāca un laicīgi neievērojām uzdevumu pirmajā lapā -Kandavas ūdenskritumu. Tā ka būsim vērīgāki un stratēģiskāki nākamajos braucienos, uz tikšanos!


******
Evita, Pūt un palaid #74 pirms 3 mēnešiem
Šoreiz atsauksme par 2016. gada pirmo braucienu- SiguldaAtkal cits sastāvs! Fotogrāfs nemainīgs!Ai, ai! cik skaits brauciens. Kontrolpunkti nebija prioritāte šajā braucienā. Sigulda, Turaida! Tur noteikti jābrauc ir ziemā!!! Kad Sasnigušie koki un zilās debesis rada neticami skaistu fonu Turaidas pilij.Brīžam bija tā- kur meitenes skraidīja kā trakas meklēdamas īsto KP, tur puiši čillā atnāca un uzreiz atrada. skaista pastaiga pa sasnigušo mežu pēc trepju bildes. Nu galīgi citā realitātē sajutāmies. neviena grupa neelsoja pakausī- mežs, miers, klusums- sniega smarža un brienam meklēt tās trepes. 100 un 1 bildi uzņēmām, līdz laikam dabūjām īsto rakursu, īstā vietā.Atkal kā traki meklējām pieturas un skāde, ka S bija palicis un pirms Raganas panikā un cerībā mek;ējām visur.

Atmiņā palicis KP ar bļitkotāju un minci. Super bilde mums izdevās.

Vispār skaists veids kā pavadīt ziemas dienu. Paldies tiešām organizatoiem, ka bija iespēja ieraudzīt Siguldu-Turaidu ziemā. Super!!


******
Ar mani #23 pirms 3 mēnešiem
Mūsu trešais brauciens aizvadīts. Šoreiz mūsu komanda startēja citā sastāvā, pie kam ar komandas biedriem, kuriem šis ir dzimtais reģions, kas, protams, bija liels pluss KP meklēšanā.

Esam viena no tām komandām, kurai arī neizdevās savākt vajadzīgās pieturas, arī atrast nepieciešamo stārķu skaitu, jo vairāk par diviem ieraudzīt neizdevās. Traktorus, kas apstrādāja zemi, redzējām, bet stārķus, kuriem tur vajadzēja būt, nebija. Acīmredzot tie atlidoja vēlāk. Ne par velti pasākuma organizētāji šādu uzdevumu paredzēja. Un slēpto punktu nepaņēmām. Neskatoties uz iepriekš minēto, ar katru nākamo posmu lēnām, bet neatlaidīgi kāpinām komandas rezultātu, tā teikt, kas lēni nāk, tas labi nāk.

Uz tikšanos nākamajā posmā!

P.S. Ar kādiem radījumiem pasākuma organizētāji liks fočēties nākamājā reizē?


******
BJK.LV #29 pirms 3 mēnešiem
Vēl viens superīgi aizvadītais brauciens ir noslēdzies. Joprojām esam pozitīvo emociju pārņemti pēc šī brauciena. Lai gan šis mums bija tikai 2.brauciens, esam iegājuši tik lielā azartā, ka maksimāli mēģināsim piedalīties cik vien iespējams:))

Vēlamies noteikti jums teikt vislielāko PAAAALDIES par

to, ka esat noorganizējuši tik lielisku un piedzīvojumiem bagātu pasākumu.

Šī mums bija lieliska iespēja iepazīt vēl neiepazītus ceļus, vietas un apkārtni. Kārtējo reizi apzināties to, cik Latvijā ir skaistu vietu, ko apskatīt.

Brauciens uz "Ķīšiem" pilnīgi noteikti mums paliks ilgi atmiņā. Bija ļoti liels prieks, ka varējām likt cilvēkiem pasmaidīt un padarīt viņu dienu priecīgāku :)

Kopumā skrējām, lecām un grābām cik ātri vien spējām. Ar gala rezultātu esam apmierināti, jo esam augstāk kā pagājušajā reizē, lai gan neesam vēl TOP 10, bet mums ir uz ko tiekties!

Vēlreiz liels paldies par šo pasākumu un ar nepacietību gaidām jūniju! :)


******
Rita #110 pirms 3 mēnešiem
Pēc pirmā mūsu brauciena ar nepacietību gaidījām nākamo :) Un tas nu pienāca...Pēc Augštaitijas apceļošanas bijām nolēmušas ka nākamreiz tik ļoti nesteigsimies, bet izrādījās ka tomēr vajadzēja. Interesantais uzdevums ar stārķiem radīja daudz jautru momentu. Un pieturas nosaukumu meklējumi mums arī vēl nebija piedzīvoti. Ir daudz lietu kas vēl jāpilnveido, bet vispār šis ir lielisks pasākums kura laikā ir iespējams redzēt daudz jauku vietu :) Pat pārbraucieni no vienas vietas uz otru dot iespēju apbrīnot Latvijas dabu :) Lai arī rezultāti nav tādi kā mēs vēlētos, tomēr vēlamies turpināt piedalīties un gaidām jau nākamo, lai atkal domātu, brauktu, un meklētu :) Paldies organizatoriem par ieguldīto darbu!!!


******
Signe, Ikskiles Team #114 pirms 3 mēnešiem
Mūsu pirmais starts un pirmais posms aizvadīts..Emocijas noteikti tikai pozitīvas. Starta drudzis pārgāja pēc 30min.. :) Tad jau sākās lielais azarts, kas varbūt nedaudz traucēja pieiet visam pasākumam ar mazliet vēsāku galvu. Ceļi un kontrolpunkti interesanti! Liels paldies organizatoriem!Par cik startējām otrās grupas beigu galā, mazliet mūs steidzināja dažu kontrolpunktu darba laiki, līdz ar to nesanāca savākt visus punktus un stārķus arī redzējām pārsvarā pa pāriem, BRAUCIENS arī sagadāja problēmas, kā teikt "pirmie kucēni jāslīcina", tagad jau vismaz zinām uz ko koncentrēties un kam pievērst vairāk uzmanības nākošajos posmos. Priekš pirmās reizes esam apmierināti ar rezultātu.:) Veiksmi visiem!! Tiekamies 11. jūnijā jau Limbažos...


******
REPA joņo #55 pirms 3 mēnešiem
Šoreiz “REPA joņo” orientēšanās apkārtne daudzmaz pazīstama, tomēr pieturu nosaukumus nesavācām un 3 stārķus neatradām :).

Kā vienmēr- gāja visādi, šoreiz izvēlējāmies ņemt kontrolpunktus, kur iespējams gūt vairāk punktus, līdz ar to, kartes augšu nemaz neņēmām, uzdevumi kā vienmēr interesanti.

Sākām ar Pūres šokolādes muzeju un šķiet, ka pārsvarā visi citi bija izvēlējušies savādāku maršrutu, jo kontrolpunktos sastapām maz dalībniekus. Kandavā aizmirsām aizbraukt uz ūdenskritumu, vienkārši nepamanījām ierakstu uzdevumu lapā, par to neliela cemme, bet nu nekad jau nav tā, ka kaut kas netiek aizmirsts vai pazaudēts :)

Paldies par interesanto braucienu un ar nepacietību gaidām jau nākamo braucienu. Tiekamies 11.jūnijā Limbažu pusē!


******
Kā gribam, tā atpūšamies #135 pirms 3 mēnešiem
Visu komandas biedru vārdā saku milzīgu PALDIES par ieguldīto darbu, interesantajām apskates vietām, kas bija sameklētas, par radošajiem uzdevumiem un pozitīvajām emocijām, kas mūsu ekipāžu nepameta ne uz mirkli!

Mūsu rezultāts ir pat ļoti atbilstošs, jo jau pēc pirmajām pāris stundām bija skaidrs, ka nošāvām greizi ar stratēģiju, vēl pēc pāris stundām sākām atmest punktus, kuros noteikti laika ierobežojumi, un beigās vispār atmetām jebkādas stratēģijas, jo izlēmām, ka svarīgāk ir aizbraukt uz Pansionātu "Ķīši" un nodot sarūpētās dāvaniņas. Tas, ar kādu prieku mūs tur sagaidīja, bija vienkārši neaprakstāmi... Mūsu dienas vispareizākā stratēģija! :)

Lai arī ar strateģiju nošāvām greizi, vismaz ar tērpiem ne! Sarkanie svārki bija cieņā vairākos KP. Īpaši smieklīgi laikam sanāca, apvienojot mūsu tērpus, komandas nosaukumu.... un lapu grābšanu... bet nu jā, kā gribam, tā atpūšamies!

Līdz Džūkstes pasaku muzejam tā arī netikām, tāpēc nu mūsu Sprīdītis kļūs par komandas talismanu.. un skat, izrādās mūsu oriģinālā ideja nemaz tik oriģināla nav sanākusi :D

Finišā nonācām, rezultātus nodevām un devāmies uz Rīgas pusi.. Mazliet pietrūka kāda kopīga pasākuma noslēgumā, jo beigās sanāk, ka pat nezinu, kas tur piedalījās, vien 5 min redzēju 1/2 dalībnieku kopsapulcē... Bet es jau nezinu, varbūt te ir sezonas noslēguma ballīte vai tml.Katrā ziņā āķis ir lūpā, meitenes skaistajos sarkanojos svārkos un mūsu kungs - tauriņā atvadās no jums līdz 11.jūnijam!

Tiekamies!


******
Lielais un Mazais #52 pirms 3 mēnešiem
Agrs sestdienas rīts. Iesēdinām mašīnā mūsu Džūkstes Sprīdīti, paņemam dāvanu Ķīšu pansionāta iemītniekiem un dodamies Strazdes virzienā. Reģistrācija, fotolapa, uzdevumi, starts - šajā posmā nolemjam ķemmēt karti un ņemt visu pēc kārtas, tomēr pašās beigās nākas izmainīt iecerēto maršrutu, lai paspētu nogādāt Sprīdīti jaunajās mājās. Paguvām!Ļoti patika jaukā sagaidīšana Ķīšos. Šķiet, šeit ikviena komanda tika uzņemta ar ovācijām, smaidiem un patiesu sirsnību!Dodoties uz finišu, drusku iebēdājām par to, kā esam salaiduši dēlī slepeno punktu - īsāk sakot, mums ir izcila bilde ar Velnakmeni :DUn, protams, liels prieks par trīs stārķiem, kuru atrašanai atšķirībā no iepriekšējām reizēm bija nepieciešams būt īstajā vietā, īstajā laikā un īstajā rakursā. :)Tiekamies jūnijā!


******


Ieraksti arī savu stāstu/atsauksmi par piedalīšanos 'Lielajā Orientēšanās Braucienā'. Aicinām izteikties visus LOB dalībniekus.

Vārds, komanda:
Ekipāžas numurs: tas, kas uz stikla
E-pasts:
Ekipāžas foto:
JPG fails ne lielāks par 4MB!
Tava atsauksme:
Vēl jāuzraksta 150 vārdus
( visiem lauciņiem jābūt aizpildītiem!)
Stāstu autori saņems 7 EUR atlaidi uz nākošo Lielo Orientēšanās Brauciena posmu. Informācija un kods par atlaidi tiks nosūtīta uz stāsta autora norādīto epastu.


Mūs atbalsta:

 

 


Dāvanu kartes var iegādāties šeit:

Uzdavini piedzivojumus

 

 Latvijas Reitingi


Skaties arī lielaisorientesanasbrauciens.lv, brauciens.lv, orientesanas.lv, autofotoorientesanas.lv

Visi dokumenti un fotogrāfijas, kas publicētas www.autofotoorientesanas.lv / www.brauciens.lv ir SIA "DigitalZoo" īpašums, ja vien nav norādīts cits autors, to pārpublicēšana, modificēšana un izmantošana citur ir aizliegta.